Озимий ріпак Маршал (Раундап) 20 кг
- Немає в наявності
- Оптом і в роздріб
2 200 ₴
Показати оптові ціни- +380 (66) 502-59-08
- +380 (67) 327-22-52
Рапс озимий Маршал — середньоранній гібрид, високостійкий до солей гліфосату.
Виробник: Науковий інститут селекції, Ніколаєв.
Посіяна одиниця — 0,900 — 1,200 тисяч насіння на 1 гектар.
Рапс озимий Маршал — пластичний і невибагливий. Вирощується за спрощеною технологією — без внесення добрив, на полях із будь-яким ступенем заниженості. Немає чіткої прив'язки до термінів посадки та прибирання врожаю. Гібрид дуже стійкий до розтріскування стручків і осипання насіння, тому збирання відбувається з максимальною ефективністю та з мінімальними втратами. Цей сорт ріпаку швидко набирає вегетативну масу й оптимально використовує запаси осінньо-весняної вологи ґрунту. Ці два чинники і формують підвищені показники врожайності в зонах із критичним вологозабезпеченням ґрунтів. Прибирання може вироблятися прямим комбайнуванням у разі досягнення вологості насіння 10-12%. Найвитонченіші показники врожайності сорту становлять 6,1 тонну на гектар.
7 причин, чому варто купити ріпак озимовий Маршал:
- лідер вітчизняного ринку за співвідношенням якості та ціни;
- висока морозостійкість сорту;
- висока маса насіння;
- прибирання здійснюється з мінімальними втратами, завдяки технологічності гібриду;
- підвищена стійкість до традиційних хвороб і до збудників грибів;
- сорт виведений без застосування генної інженерії;
- 94% схожість.
Найбільш оптимальний термін висівання насіння — початок вересня. Оптимальними попередниками культури є: зернові, зернобові, зайняті та чорні пари. Якщо передкультурою виступають зернові, то рекомендується під основну обробку ґрунту використовувати нітроаммофоску або аміачну силітуру. Оброблення проти цвітеду (друга половина весни) відбувається в фазі бутонізації культури, але до початку цвітіння разом із внесенням препаратів, до складу яких входять мікроелементи.
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Вимоги до |
Опис |
свету |
|
влаге |
|
температури |
|
почве |
|
МІСТО У СЕВООБОРОСТІ
У разі розміщення ріпаку в севооборіті необхідно знати, що:
- повертати ріпак на попереднє поле можна не раніше ніж за 3-4 роки (для того, щоб уникнути нагромадження шкідників, бур'янів, хвороб);
- не можна висівати ріпак після інших хрещатих культур, цукрових буряків, особливо в районах, де поширена нематода; соняшники, суданської трави (висушують ґрунт).
- необхідно створювати просторову ізоляцію з іншими хрещатними культурами (оптимально 500 м).
- найкращими попередниками чорні та добре зволожені зайняті пари, зернові колосові культури, сучасна картопля.
Несприятливими попередниками для озимного ріпаку є овес і ярова пшениця, задовільні — зернові культури. Але за сучасної структури посівних площ, коли понад 50% займають зернові, ці культури є основними попередниками для цизих зернових. Тому озимий ріпак висівають після озиму та ярового ячменю, озимої пшениці, що, між тим, покращує фіто-санітарний стан полів, зводить до мінімуму зараження зерновим кореневим гнилем.
Рапс є гарним попередником для інших культур.
СИСТЕМА ЗРУЧНОСТІ
Органічне добриво краще вносити під попередник — 40 т.
Мінеральні добрива (кг по д. г.) : N - 60-90, P - 45-60, K - 90-120.
Без внесення органічних добрив (кг по д. г.) : N - 120-150, P - 90-120, K - 150-180.
РК рекомендується вносити під основне оброблення, за винятком Р10К10 у ряди; у рядки під час посіву (краще нітрофоску з розрахунку 10-15 кг кожного елемента).
N — 30-40 кг під основну обробку, решта — під попередньою культивацією.
Навесні рекомендується провести від одноць до двох підкормок: першу — обов'язково проводять після відновлення вегетації (N40 — 60), а на початку бутонізації — друге (N25) або тільки навесні — (N60 — 90).
Іноді рекомендується проводити третє підживлення (1/3 від норми другої підживлення) наприкінці цвітіння.
На підзолистих ґрунтах треба вносити вапно, а на лісових і піщаних — сірку.
ОБ'ЄДНАННЯ треба вносити сірковмісні добрива, мікроелементи (куприм, цинк, магній, манган), особливо, якщо не вносяться органічні добрива.
ЗВЕРНІШЕННЯ ПОЧВИ
У регіонах із достатнім зволоженням проводять запалення відбувається обертання пласту, кроіння, часткове перемішування ґрунту та підрізування бур'янів., у більш посушливих — безвідвальне (глибоке розпушування).
Після прибирання попередника — лущення. Запашку проводять на глибину 20-22 см обов'язково в агрегаті з котками.
За можливості у всіх регіонах рекомендується паху замінити на безвідмовне оброблення, за винятком перевологих районів. Попередньо обробляють комбінованими агрегатами.
За потреби в системі основного оброблення ґрунту вносять гербіциди суцільної дії (якщо дають змогу терміни збору попередника).
ПОСЕВ
Підготовка насіння: Висівати треба високоякісне насіння зі схожістю не нижче 85%. Якщо урожай призначений на харчову олію, необхідно контролювати вміст ерукової кислоти та глюкозинолатів. Насіння протравлюють.
Способи посіву: Рапс можна Сіяти різними сітківками: зерно-трав'яними, лляною, буряковиною. Краще використовувати спеціальні ріпакові сітківки.
Використання сітківок з анкерними сошниками на рівніх, високоякісно підготовлених до посіву площах, забезпечує високу польовість, одночасності відходів і вирівнюваність рослин за термінами розвитку, збільшує врожайність насіння.
Рапс посіють рядками (12,5-15 см між рядками) або вузькорядним способом. Широкорядні посіви (30-45 см) застосовують для насіннєвої мети, тут необхідно проводити міжрядні прополки.
Глибина закладення насіння: Глибина закладення насіння залежить від типу ґрунту, якості його підготовки, наявності вологи та ін. На легких ґрунтах насіння заробляють на глибину 2,5-3,0 см, на важких 1,5-2,0 см. Рапс потребує твердого ложа для насіння, яке якісно формують анкерні сошники. У разі збільшення глибини сіва понад 3-4 см, сходження насіння зменшується на 25-30%. У разі запізнення з термінами сівання, глибина закладення насіння не має бути глибокою, не більш ніж 2 см.
Норма висівання: для сортів — 4-6 кг (якщо 0,8-1,2 млн. насіннє на гектар за нормальних умов),
Сроки посева: Полісся — 1-15 серпня, Лісопеп — 10-25 серпня, Степп — 25 серпня — 5 вересня. Для нормального розвитку рослинам ріпаку перед доглядом у зиму необхідно 60-80 днів із сумою активних температур 600-800 °C. До настання зими рослини загартовуються, утворюють розетку 6-10 листків. Найкраще рослини перезимують за висоти 10-15 см, коли точка росту винесена над поверхнею ґрунту на висоті не більш ніж 1 см, а діаметру кореневої шийки становить 0,6-1 см.
Після сіву проводять прикочування кольчасто-зубчастими котками.
ВХОД ЗА ПОСЕВАМИ
У посушливих умовах — прикочування, у перевологих — боронування легкими боронами. На широкорядних посівах в осінній і весняний періоди пухлять ґрунт культиваторами.
Попри високу конкурентоспроможність щодо бур'янів унаслідок випереджального зростання навесні, ріпс може сильно бути засорений бур'янами. Найшкідливішими бур'янами для ріпака є підмартянець чіпкий, ромашка, зірчатка, фіалка триколірна, пирей та ін. Вони забирають у рослин ріпаку вологу та елементи живлення, засмічують насіння ріпаку, підвищують його вологість.
На пізніх, слаборозвинених посівах, де є небезпека загибелі взимку, всі заходи щодо захисту рослин переносять на весну, щоб не витрачати даром засобу на внесення пестицидів. Для боротьби з бур'янами як у осені, так і навесні найефективнішим є хімічний метод.
Оскільки сорт ріпаку Маршал стійкий до гербіциду суцільної дії (солі гліфосу) для боротьби з борняками та щаблицею зернових колосових застосовують Раундап або його аналоги норма внесення від 2 до 4 л/а.
Навесні рекомендується проводити (фаза бутонізації) закореневе внесення мікроелементів. Найпоширеніші шкідники: хрещаті блошки, ріпаковий цвітоїд, тля, трач, ріпаковий прихованохоботник, капустяний стручковий комарик.
Агротехнічні заходи боротьби: дотримання севооборту, глибока запашка, оптимальні параметри посіву, просторова ізоляція, відсутність бур'янів, дотримання рекомендованого співвідношення макроелементів. Борибу зі шкідниками хімічним методом проводять у разі перевищення порога розміром і шкідливості. Завершують оброблення інсектицидами за 4-5 днів до вильоту на полі бджіл. За потреби посіви обприскують вдруге наприкінці цвітіння. Своєчасне знищення шкідників дає змогу обмежити поширення збудників бактеріальних, грибкових хвороб.
Для зниження розвитку бактеріозу кореня озимовий ріпак треба висівати за 20-25 днів до оптимального терміну сівання озимою пшениці, а також проводити прикочування поля перед посівом і відразу після посіву.
У разі загущеного посеві створюються умови для розвитку альтернаріозу, фомозу, сірої й білої гниль.
У разі появи виходів для обмеження чорної ніжки та фомозу рекомендується спалахувати міжрядом на широкорядних посівах, а на суцільних посівах — боронування поперек рядків.
Осінню в фазі шостого справжнього листка можливе поява таких хвороб, яке ускладнить застосування фунгіцидів:
- , переносроз — у разі ураження понад 5% рослин, висока вологість повітря (90-100) і середньодобової температури 8-12 °C;
- альтернаріоз, фомоз — за умов теплої вологої осені.
У фазі подовження кольороніжки та закінчення бутонізації небезпечною є борошниста роса (у разі ураження понад 10% рослин і за умов високої вологості повітря й температури 8-15 °C), біла та сіра гниль (в роки з вологою й теплою погодою за температури 17-26 °C, вологості 80-100%, частих атмосферних опадів і загущених посівах).
У технології вирощування виняткове значення має захист від шкідливих організмів, тому всі роботи мають виконуватися вчасно, комплексно та в повному обсязі. Запобігання цими заходами може призвести до різкого зниження врожайності.
УБІРКА
Збирають ріпак як прямим комбайном, так і роздільним.
Пряме комбайнування: оптимальна вологість має становити в середньому 12-14%. За меншої вологості зерно висипається, за більшої — потрібно досушувати. Прибирання починають тоді, коли 70% стручків сухі. Зерноприбиральні комбайни мають бути обладнані расовими столами або спеціальними жатками, до яких додаються лише вертикальні ножі. Купити насіння ріпаку озимого МАРШАЛ в Україні.
Основні | |
---|---|
Культура | Ріпак |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
Сорт/Гібрид | Гибрид |
Рік врожаю | 2023 |
Класс семян | 1-й клас |
Група стиглості | Середньорання |
Сезонність | Озима культура |
Виробник | Терра-Юг |
Країна виробник | Україна |
Агрономічні характеристики | |
Тип вирощування | Польові |
Характеристики насіннєвого матеріалу | |
Репродукція | 1-я |
Упаковка | |
Упаковка | Мішок |
Вага | 20 кг |
- Ціна: 2 200 ₴